Sestřičky - Donna Douglasová

27. května 2018 v 20:15 | Anna 13 |  Romány pro ženy

Originální název: The Nightingale Girls
Žánr: Román pro ženy
Počet stran: 454
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2017
Vazba knihy: Vázaná s přebalem

Série: Sestřičky + Sestřičky v nesnázích


Anotace: Londýn, třicátá léta.
Tři velmi odlišné dívky se ucházejí o povolání zdravotní sestry v nemocnici Nightingale a pro každou je životně důležité uspět. Dora by udělala cokoliv, aby mohla uniknout z chudého East Endu a od nenáviděného otčíma, Helen má coby dcera ředitelky povinnost být za každých okolností nejlepší a aristokratka Millie si chce prosadit svobodu v tom, jak naložit se svým životem. Mezi ostatní studentky z různých důvodů nezapadají, a vzájemné přátelství je to jediné, co je drží nad vodou.
Tři přítelkyně se musí naučit nejen vše o péči o nemocné, ale také jak krýt jedna druhé záda před náročnými vrchními sestrami a jízlivými spolužačkami, jak se vyrovnat s prvními láskami i jak zůstat věrná sama sobě navzdory svazujícím společenským pravidlům. Najdou v sobě sílu splnit si své tajné sny dřív, než jim je opět někdo vyrve?


Můj názor: Sestřičky jsou oddechovou, nicméně velmi působivou záležitostí. Kniha se nemůže pyšnit hlubokými myšlenkami ani jedinečným stylem psaní. Může se ale řadit mezi ty, které když jednou začnete číst, tak se nemůžete odtrhnout a děj vás baví od začátku do konce.
Pokračování se nemohu dočkat... :)

Všechny postavy jsou charakteristicky zajímavé a žádná vám není nesympatická. Tedy až na Alfa, Constance a tyto klasické záporáky.
SPOILERY!
Je mi líto, že Dora nakonec nebyla s Nickem. Nick je lamač dívčích srdcí a Dory ho potřebuje. Že by se to v druhém díle změnilo?
Helen mi byla velmi blízká svými pocity a viděním světa a jsem spokojená s tím, jak to s ní dopadlo. Co se týče Millie, tak nevím, jestli nedělá se Sebem chybu. I když bych jí ho s nadšením přebrala, možná že William je k její rebelské povaze ten vhodnější.
Je mi líto, že se to tak rychle uzavřelo s Lucy, kterou jsem nesnášela i litovala zároveň.

Myslím, že tato série má co do sebe a že nám další knihy nabídnou hodně z lékařského prostředí před válkou.

Rozhodně doporučuji! Neodtrhnete se...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama