Jacobova obhajoba - William Landay

17. června 2018 v 16:53 | Anna 13 |  Detektivky

Originální název: Defending Jacob
Žánr: Detektivní román
Počet stran: 486
Nakladatelství: Kniha Zlín
Rok vydání: 2013
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Andy Barber je respektovaným žalobcem v kanceláři okresního návladního. Zvrat v jeho dvacetileté kariéře - a nejen v ní - přinese případ vraždy čtrnáctiletého chlapce, jehož vyšetřování se Andy sám ujme. Brzy po zahájení vyšetřování se totiž objeví důkazy, které s vraždou spojují jeho syna Jacoba. Dosavadní život rodiny se ze dne na den obrátí vzhůru nohama, Andy a jeho žena Laurie prožívají jednu z nejhorších nočních můr, která může rodiče potkat: jejich dítě je obžalováno z těžkého zločinu. Barberovi podřídí vše jedinému cíli - obhájit Jacoba před soudem i před veřejností. Vědí, že tak jako každý teenager i Jacob má své vrtochy a svá tajemství, o jeho nevině jsou však pevně přesvědčeni. Svého syna přece znají lépe než kdokoliv jiný. Anebo neznají?


Můj názor: Na tento příběh jen tak nezapomenete.
A není to jen extrémní čtivostí nebo originálním námětem: je to hlavně tím, jak moc vás kniha donutí přemýšlet a přehodnocovat své názory. Má v sobě náboj, který vás žene číst dál a přelouskávat kapitoly rychlostí blesku. Baví vás to a nakonec vám kniha ani nebude připadat příliš tlustá.

Je pravda, že ke konci je již dost zdlouhavá, ale poslední stránky naberou nečekaný obrat a vy jste zcela šokovaní.
Také jsem jednu hvězdu ztrhla i za to, že se v příběhu spousta věcí připomíná stále dokola a do takových detailů, které vás snad ani nezajímají.
Kniha bude bavit všechny, které zajímají soudní procesy, neboť tohle je bez diskuse nejlepší kniha se soudním řízením, kterou jsem četla.

Mě ale více oslnily emoce a složité pocity hlavních hrdinů: muže a ženy, které čelí tomu, že možná jejich syn zavraždil svého spolužáka. Mísí se tu touha své dítě chránit a hájit ho před světem s pochybnostmi, zda s nimi pod střechou nespí opravdu násilník. Tíha výčitek a hysterických scén vás bude uvádět do pošmourné nálady, ale myslím, že přesně to autor chtěl.
Ještě zajímavější bude kniha pro rodiče. Pro ně to bude emočně vypjatý příběh, který budou těžko zpracovávat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama