Červenec 2018

Účastníci zájezdu - Michal Viewegh

16. července 2018 v 18:28 | Anna 13 |  Romány

Žánr: Společenský román
Rok vydání: 2003
Nakladatelství: Petrov
Počet stran: 352
Vazba knihy: Vázaná s přebalem

------------Zfilmováno-----------


Anotace: Mladá průvodkyně cestovní kanceláře, několik manželských párů, dvě studentky, dva homosexuálové, poslanec, spisovatel a přinejmenším čtyři literární kritici - to jsou hlavní postavy románu. Jde o "melancholickou grotesku" - tentokrát o lidech dočasně proměněných v turisty, jejichž zcela neturistické životní příběhy se během týdenního pobytu kdesi u italského Jadranu nejrůznějším způsobem tragikomicky proplétají.


Můj názor: Film Účastníci zájezdu je skvělou podívanou před letními prázdninami, kde na vás atmosféra nadcházejícího volna dýchne přímo magicky. Tato komedie dle mého patří k těm lepším českým počinům a vždy se u ní se sestrama zasměju a užiju si známé fórky.
Viewegh mě nikdy moc nebavil a já ho moc nevyhledávala, ale teď jsem po knize sáhla. Snad proto, že jsem chtěla nasát nějaký letní příběh od moře, možná, že jsem chtěla dát ještě populárnímu spisovateli šanci.
Ale já jeho styl psaní fakt nemusím, a ani tato kniha mě nepřesvědčila o talentu, o kterém se mluví. Kniha neměla žádnou čtivost, humor a ve čtenáři nevzbouzí zájem ani o jednu jedinou postavu.
Nevím, jak se filmařům povedlo tento příběh polidštit tak, abyste se smáli a cítili z něj denodenní život.
Doporučuji film.
Nedoporučuji si o tom číst, protože je to fakt zdlouhavé a nezáživné...
Zpočátku, kdy výletníci jedou k moři, se děj snést dá a vy si říkáte, že to ještě tak špatné nebude. Ale pak je to už jen čtenářské utrpení.
A pokud se za postavou jménem Max skrývá sám autor tak... vážně nemám slov... :( :( :(