Duchovní nauky

Mnich, který prodal své ferrari - Robin S. Sharma

11. března 2017 v 20:06 | Anna 13
Mnich, který prodal své ferrari

Originální název: The Monk Who Sold His Ferrari
Žánr: Duchovno
Rok vydání: 2009
Nakladatelství: Rybka Publishers
Počet stran: 200
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Mnich, který prodal své ferrari patří mezi nejznámější klasická díla s duchovní a psychologickou tematikou. Tato úchvatná knížka, která přináší potěšení i poznání, jak se o ní vyjádřil Paulo Coelho, byla přeložena do třiačtyřiceti jazyků a inspiruje miliony čtenářů na celém světě. Vypráví příběh o slavném a úspěšném právníkovi Julianu Mantlovi, jenž se ocitl na pokraji smrti, když jednoho dne v přeplněné soudní síni utrpěl infarkt. Jeho fyzický kolaps je provázen krizí duchovní, která jej donutí hluboce se zamyslet nad neutěšeným stavem svého života a vydat se hledat odpovědi na nejdůležitější otázky lidského bytí.
V naději, že nalezne štěstí a splnění svých snů, vypravuje se Julián Mantle na putování do nedostupných indických končin obydlených prastarou východní kulturou. Zde se postupně seznamuje se starobylou moudrostí a filozofií, která jej naučí objevovat, kultivovat a ovládat skrytý potenciál vlastního vědomí, těla i ducha. Někdejší slavný advokát, jenž se postupně oprošťuje od svého dosavadního životního stylu, prochází hlubokou osobní proměnou.
Příběh Juliána Mantla čtenáře krok za krokem provází na cestě k sebepoznání a ke smysluplnému a vyrovnanému životu.


Můj názor: Chci vám všem napsat, jak je tahle kniha geniální. Jak obrovský má potenciál a sílu, která vám proletí hlavou a zanechá v ní myšlenky, kterých se nezbavíte do konce života. Je chytrá, opravdová a empatická. Není originální, ale všichni, když ji čteme, tak cítíme, že vlastně nic nového neobjevujeme, že to všechno v duši víme a známe. Jen potřebujeme odvahu a vůli. Odhodlání změnit svůj život...

VŠICHNI BYCHOM MĚLI POZNAT STAV DOKONALOSTI, KTERÝ JE VLASTNĚ NAŠÍM PŘIROZENÝM STAVEM.

Knihu jsem dočetla před pěti dny. A bohužel musím přiznat, že tato recenze by byla jiná v pondělí, kdy bych ji psala pouhý den po přečtení a jiná je teď. I když mám knihu stále vrytou pod kůží a přemýšlela jsem nad ní snad každou hodinu v týdnu, nejsem optimistická. Ale zase budu úplně upřímná.

NIKDY NEPODCEŇUJ SÍLU JEDNODUCHOSTI.

Duchovní nauky miluji. A to právě asi proto, že v nich hledám cestu sama k sobě, snažím se s nimi vyrovnávat s okolním světem a hledám v nich absolutní štěstí a naplnění. Nikdy nezapomenu na to, co se mnou udělala kniha Muž, který chtěl být šťastný. Cítila jsem se po ní jinak a určitým způsobem změnila mé myšlení i pohled na svět. Vždy, když totiž čtu nějakou takovou knihu, mám pocit, že můj život se bude dělit na období před knihou a po knize. A zhruba týden žiju v takovém omráčení z knihy a vše je nádherné. Ale po pár dalších dnech už je vše v normálu. V mém osobním normálu. Jsem vystresovaná, vystrašená, pesimistická a vše vydím v šedých barvách. Život je pro mne těžký. A nechci, aby to vyznělo jako sebelitování. Mé já je prostě takové a hledá si v tomto světě cesty těžce.

POKUD PROPADNEŠ NEGATIVNÍM MYŠLENKÁM, JE TO JEN PROTO, ŽE SES NEDOKÁZAL O SVOU MYSL POSTARAT.
OPRAVDU SI NEMŮŽEME DOVOLIT LUXUS ANI JEDNÉ NEGATIVNÍ MYŠLENKY.

Kniha vypráví příběh bohatého a úspěšného právníka, který svůj život změní od základů po prodělaném infarktu. Vydá se do Indie k sivanským kmenům, který žijí sami v Himalájích odstřiženi od civilizace v souladu se svým tělem, duší i myslí. A jejich bohatou a zázračnou filozofii přináší zpět domů, aby se o ni podělil se svým nejlepším přítelem. Aby mu ukázal, jak žít, jak najít štěstí a zdraví a sílu...

A CO JE TO ŠTĚSTÍ, PŘÍTELI?
NENÍ TO NIC JINÉHO NEŽ SPOJENÍ PŘIPRAVENOSTI S PŘÍLEŽITOSTÍ.

Ano, fascinovalo mne to. Během čtení jsem si řekla, že tentokrát opravdu vše změním, že to dokážu, ale je to strašně těžké. Nemám odhodlání a vůli. Ale nejhorší je, že mi chybí odvaha a naopak převládá nepřekonatelný strach. Neriskuji a bojím se ztratit své pohodlí. Jsem na tom špatně a tím, že se v podstatě odmítám změnit zostuzuji tuto knihu. Bylo mi jejím prostřednictvím předáno staré tajemství štěstí a spokojenosti a já ho nedokážu žít, nedokážu žít v jeho krocích.

VĚTŠINA LIDÍ ŽIJE CELÝ SVŮJ ŽIVOT VE SVÉM KRUHU POHODLÍ.

V knize jsou strašně chytré myšlenky a citáty. Seděla jsem u knihy a vedle sebe spoustu papírů a zápisničků a pero. Popsala jsem spoustu papírů, knihu si hýčkám a otevřu ji za život ještě nesčetněkrát a možná čím častěji ji budu studovat, tím více se mi bude chtít žít, tak jako vypravěč knihy.

VE VĚTŠINĚ PŘÍPADŮ JE ÚNAVA JEN VÝPLODEM NAŠÍ MYSLI. ÚNAVA OVLÁDÁ ŽIVOTY LIDÍ ŽIJÍCÍCH BEZ CÍLE A SNŮ.

Kniha má spoustu fází. První je o tom, jak ovládnout svou mysl, jak se zbavit negativismu. Další zas o vůli a sebedisciplíně. Následující o sebepoznávání. Velmi důležitá: o smyslu života, o naší cestě k cíli. Prostě kniha mi toho strašně dala, ale něco ve mne se bojí zariskovat a podstoupit tu změnu.

VESMÍR NENÍ CHAOS.

Kniha úžasná, nejlepší ve svém žánru. Miluji ji. Nedám ji z ruky. To poselství si budu sama v sobě hýčkat a stále častěji budu přemýšlet sama nad sebou.

SPRÁVNĚ DÝCHAT ZNAMENÁ SPRÁVNĚ ŽÍT.

Vím, jak přemýšlet. Jak se sama na sebe dívat. Co dělat. To všechno vím. Jen to nedokážu převést z mého vnitřního světa do vnějšího...

VŠECHNY PROBLÉMY, KTERÝ KAŽDÝ Z NÁS ŘEŠÍ A BUDE ŘEŠIT V PRŮBĚHU CELÉHO ŽIVOTA, UŽ BYLY VYŘEŠENY.

Vím, že bych změnila tisíckrát život k lepšímu, kdybych každý den (i o víkendu) vstávala se sluncem, kdybych změnila svou stravu, přestala se dívat na seriály (které mne ale prostě strašně těší), začala být pozitivní a každý den bych se postavila něčemu nebo někomu, co mi působí strach. Jenže, když si to shrnu, tak mi vychází jediný výsledek a to ten, že jsem srab.

NĚKTERÉ KNIHY JSOU NA TO, ABYS JE VYCHUTNAL, JINÉ JSOU NA TO, ABYS JE PŘEŽVÝKAL, JINÉ ZASE DOKÁŽEŠ SPOLKNOUT NARÁZ.

Anebo... Anebo jsem prostě normální člověk, protože, tak jako já se cítí většina lidí v tomto světě a tomto století. Změna je možná. Já jsem nemožná. A vidíte, nahoru vám napíši citát, že si nemůžeme dovolit luxus negativní myšlenky a jsem tu pesimistická. Ale zase jsem to já.

NEJDE ANI TAK O TO, CO Z KNIH DOSTANEŠ. CO DOOPRAVDY NAKONEC ZMĚNÍ TVŮJ ŽIVOT, JE TO, CO DOSTANOU KNIHY Z TEBE. VÍŠ, KNIHY TĚ VE SKUTEČNOSTI NIC NOVÉHO NENAUČÍ.

Ta kniha vás určitě promění. A možná to bude kniha, které budete vděčit za vaše budoucí štěstí. Neboť silní a odhodlaní lidé budou uchváceni a zláká je vidina z knihy a objeví svůj smysl života.

KDYŽ SE NARODÍME, PLÁČEME A CELÝ SVĚT SE RADUJE. A SVŮJ ŽIVOT BYCHOM MĚLI ŽÍT TAK, ŽE KDYŽ ODSUD BUDEME ODCHÁZET, BUDOU PLAKAT OSTATNÍ, ZATÍMCO MY SE BUDEME RADOVAT.

Knihu bych rozhodně doporučila každému. Poradí vám se vším, co vás trápí. Dodá vám energii, změní život. A pokud díky ní budete mít optimistické a nádherné pondělí, jaké jsem měla těsně po dočtení knihy já, tak splnila svůj účel, neboť v pondělí jsme tak trochu všichni negativisté, ale pokud se stane, že se probudíte a budete šťastní, nejspíš za to budete vděčit Mnichovi, který prodal své ferrari.

NENÍ NIC VZNEŠENÉHO NA TOM, BÝT LEPŠÍ NEŽ JINÍ LIDÉ. VZNEŠENOST JE V TOM, BÝT LEPŠÍ, NEŽ JSI BYL SÁM VČERA.

Stvoření - Vladimír Megre

8. února 2016 v 21:21 | Anna 13
Stvoření

Žánr: Duchovní nauka
Rok vydání: 2002
Počet stran: 200
Nakladatelství: Valentýna Lymarenko-Novodarská - Zvonící cedry
Vazba knihy: Brožovaná

-----------Série: Zvonící cedry Ruska, 4. díl (celkem 10 knih)-----------


Anotace: Poutavý rozhovor s Anastasií vyústí v její vyprávění o stvoření světa, které je nesmírně obrazné a procítěné. Čtenář se může ponořit do pět až deset tisíc let starých dějin, dozvědět se o nejdůležitější vědě, jež byla záměrně zatajena, anebo i navštívit jinou planetu...


Můj názor: Jsem plná...

V ŽÁDNÉ GALAXII NEEXISTUJE STRUNA, KTERÁ BY BYLA SCHOPNA VYDAT LEPŠÍ ZVUK, NEŽ JE ZVUK PÍSNĚ LIDSKÉ DUŠE.

Žádné knihy se mnou nedělají to, co se mnou dělají knihy od Vladimíra Megreho. Knihy o Anastasii: ženě, člověku,... Ano člověku. Vím, že o ní spousty lidí pochybují. Ale proč? Protože ona je tím normálním člověkem a my nejsme schopní pochopit, že s námi je naopak něco špatně? Proč nedokážeme to, co ona? Proč jsme tak chladní? Svádím to na školu, která změní každého. Od základů. Ukazují nám věci, které k životu opravdu, ale opravdu nepotřebujeme a odvádí nás od toho důležitého... Chce se mi řvát a proklínat to dnešní lidstvo, ale pak si uvědomím, že se s tím pořád dá něco dělat... Že je to jednoduché...

DUCHOVNÍ I MATERIÁLNÍ JE TŘEBA CÍTIT ROVNOMĚRNĚ. TEHDY I V ŽIVOTĚ BUDEŠ STÁT PEVNĚ NA OBOU NOHOU. KDYŽ JEDNO MÁ PŘEVAHU NAD DRUHÝM, TAK SE JAKOBY STÁVÁŠ CHROMÝ...

Já totiž vím, že celé lidstvo se nezmění. Že tu budou továrny, domy, auta, elektronika, všechno to co nás ničí, ale já to nechci... Má duše není schopna to přijmout. Dělejte si co chcete, ale já už vím, co v životě chci, co potřebuji... Chci lásku, štěstí, klid, přírodu... Ještě před rokem bych to neřekla. Do přírody jsem nerada chodila, ale teď vím, že právě ONA je ten smysl... Vím, jak se chovat ke svým dětem, ještě před tím, než budou v mém těle. Zní to divně? Budu je učit doma, nenechám je, aby ztratili svou duši a zapomněli, že ji vůbec mají...

VŽDYŤ POZNÁNÍ JEDNOTLIVÝCH PŘEDMĚTŮ BY NEMĚLO BÝT CÍLEM ŽIVOTA ČLOVĚKA. NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE POCHOPIT, JAK BÝT ŠŤASTNÝ...

Často přemýšlím o tom, kdo zrovna čte mé řádky, jestli ho nějak ovlivní a jestli tu knihu, kterou já už mám v srdci, také přečte...
Tyto slova v této knize jsou určena bezesporu všem lidem na Zemi. Úplně každému. A každý je bude cítit. Vždyť ona přímo vyplouvala z hlubin mé duše. Vždy tam byla. Ale až teď jsem je s pomocí Anastasie, Megreho a přírody objevila. Cítím to... A jak Anastasie říká: city, emoce, srdce jsou...

BUDOUCÍ MATKA BY MĚLA VIDĚT HVĚZDY. A DAROVAT MU V MYŠLENKÁCH VŠECHNY HVĚZDY A VŠECHNY PLANETY, SVÉMU PŘEKRÁSNÉMU DÍTĚTI.

To čtení bylo zázrak. Opravdový zázrak...
Tohle je kniha, kterou by měl každý člověk jednou v knihovně najít. Nejdříve bude skrytá, možná někde zapadlá, ale najednou ji budete držet. Budete napojení na ruskou tajgu a na rty Anastasie, z kterých bude vycházet nejkrásnější hlas, který bude mluvit Pravdu, vy to ucítíte a možná, možná když budete zticha, tak uslyšíte zvonit cedry...

LÁSKA BUDE VĚČNĚ ŽÍT V JEJICH SRDCÍCH, MEZI NIMI, KOLEM NICH. A KAŽDÝ BUDE TOHO DRUHÉHO VIDĚT V JARNÍ KVĚTINĚ, BUDE VZPOMÍNAT NA TO, JAK SPOLEČNĚ SÁZELI STROM, KTERÝ TEĎ KVETE. A CHUŤ MALINY JIM PŘIPOMENE CHUŤ LÁSKY...

Knih o Anastasii je deset. Tohle byla čtvrtá. Mne ještě čeká dlouhá cesta za úplným napojením, pocítěním, možná pochopením. V této knize jsem poznala, jak se stvořil svět. Věřte, že všechny teorie, které jste dosud slyšely jsou jen hloupým výplodem lidské mysli, která dokáže být tak mocná, že nás všechny ovládla. Nedejte se, prosím...

VŠECHNA VESMÍRNÁ MOUDRA JSOU NAVĚKY V KAŽDÉ LIDSKÉ DUŠI OD OKAMŽIKU JEJÍHO STVOŘENÍ.

Také už vím, že ve Vesmíru na jiné planetě žijí mimozemšťani. Opravdu, ano. Je to děsivé, fascinující a odpuzující zároveň...

...MNOŽSTVÍ UČENÍ SNAŽÍ SKRÝT PŘED ČLOVĚKEM TO HLAVNÍ...

Co mne z knihy fascinovalo nejvíce byl Prostor lásky a povídání o dětech, mateřství. Je to tak krásné, jednoduché, zdravé,... Možná se tu moc rozplývám, ale ono to ani jinak nejde, když vím, co mne čeká...

KDYŽ SI MYSLÍME, ŽE V GALAXIÍCH EXISTUJÍ DOKONALEJŠÍ SVĚTY, TAK PRÁVĚ TÍM JAKOBY ŘÍKÁME, ŽE JSME NEDOKONALÍ...

Nikdy, nikdy nezapomenu na proslov malého chlapce. Rozplakal mne. Mluvil o vesmíru, hvězdách a o Zemi. Co si asi tak může myslet malý chlapec o tomto, když není zkažený učením. Vhrklo mi to do očí slzy. Nad tím co cítil, jak přemýšlel, co měl za duši. Proč by to tak nemohlo být? Proč musíme pořád jen pátrat a bádat a zkoumat? Proč musíme vědět všechno? Proč upadáme?
Proč?

SMRT ČLOVĚK DLOUHO NEMOHL V SOBĚ POZNAT. A TO ZNAMENÁ, ŽE SMRT TEHDY ANI NEMOHLA EXISTOVAT.
LIDSKÉ TĚLO MOHLO ŽÍT TOLIK LET, KOLIK SI PŘÁLY DUCH A DUŠE.
SMRT PRO SEBE VYMYSLEL ČLOVĚK...

Bůh chodí po světě vždycky inkognito - Laurent Gounelle

14. listopadu 2015 v 13:28 | Anna 13
Bůh chodí po světě vždycky inkognito

Originální název: Dieu voyage toujours incognito
Žánr: Duchovní nauka
Rok vydání: 2010
Počet stran: 316
Nakladatelství: Rybka Publishers
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Nová kniha autora mezinárodího bestselleru Muž, který chtěl být šťastný je poutavým a inspirativním příběhem, který otevírá cestu k nejhlubším úvahám o nás samotných: Jak překonat své zábrany, strach a naučené chování a vybočit z nalinkované cesty svého života, když nám nepřináší uspokojení? Jak se vymanit ze stereotypů, které omezují náš život? Jak poznat sebe sama?
Představte si, že jste úplně na dně, chcete skoncovat se životem, a v posledním okamžiku se objeví neznámý muž, který vám zachrání život. Vy se mu na oplátku zavážete, že uděláte všechno, co vám řekne, a splníte veškeré příkazy a úkoly, které vám uloží. Nemáte na výběr, na dohodu přistoupíte a ocitnete se v neuvěřitelné situaci, nad kterou nemáte žádnou kontrolu. Ze dne na den přestanete být pánem svého života. Váš život je ale najednou mnohem zajímavější než dřív. Začínáte si klást otázky, které jste si dosud nekladli. Prostřednictvím zkoušek, které podstupujete, začínáte objevovat sebe sama...
Postupně se vás však zmocní pochyby. Co má ten muž, který se vám připletl do života, vlastně v úmyslu? Kým doopravdy je? A kdo jsou ty záhadné postavy z jeho okolí? Na povrch vyplouvá čím dál víc podezřelých okolností a váš neklid se stupňuje...


Můj názor: Má třetí kniha od tohoto autora a rozhodně ne poslední. Miluji ho, miluji jeho knihy, miluji jeho svět, který patří všem. Miluji to štěstí, odvahu, radost, a vlnky sebevědomí, které mnou proudí, když čtu jeho řádky. Chci mít všechny jeho knihy doma, protože jsou pro mne tím, čím jsem já sama...

VÍŠ, ŽIVOT MŮŽEME VNÍMAT BUĎ JAKO SÉRII NÁSTRAH, KTERÝM SE MUSÍME VYHÝBAT, NEBO JAKO OBROVSKÉ HŘIŠTĚ, KTERÉ NA KAŽDÉM KROKU NABÍZÍ OBOHACUJÍCÍ ZKUŠENOST.

Je pravda, že mi na této knize vadí práce hlavního hrdiny. Burza, akcionáři, procenta a prachy se tam probírají moc často a obyčejnému laikovi nic neříkají. Rozhodovala jsem se dokonce, že jí na Databázi dám právě kvůli tomu čtyři hvězdičky, ale za nepředvídatelný konec (konečně!) jsem se rozhodla pro pět. Konec byl překvapující a šokující. Pochybuji, že ho někdo předpovídal...

KDYŽ ČLOVĚK PŘESTANE MÍT CHUŤ SE VYVÍJET, ZNAMENÁ TO, ŽE POMALU ZAČÍNÁ UMÍRAT...

Kéž by si tuto knihu přečetlo co nejvíce lidí a chtělo změnit své životy. Strašně by se svět změnil. Ale pokud chceme změnit svět,musíme změnit svá nitra. Věřte ve věty, které se v této knize píší... Jsou víc než jen pravdivé...

ZMĚNOU, KTERÉ CHCEME VE SVĚTĚ DOCÍLIT, SE MUSÍME STÁT MY SAMI...

Kniha je velmi inspirativní a já věřm, že mnoha lidem pomůže a ukáže mu jeho cestu. I já jsem různé rady starého pana Yvese zkoušela. Například jsem si začala vést zápisník, kam si každý den napíšu tři věci, které semi povedly, na které jsem pyšná, své pocity nebo zkušenosti, které mne nějak ovlivnily a udělaly šťastnou. V knize se píše, že si je musíte psát nejméně 100 dní, aby se vám změnil pohled na vás samé. Zkuste to.

KDYŽ NĚKDO DOKÁŽE STVOŘIT DUŠI, ŽIVOT, NOSIT HO V SOBĚ, A PAK HO DAROVAT CELÉMU VESMÍRU, MYSLÍŠ, ŽE SE NAJEDNOU DOKÁŽE NADCHNOUT PRO BURZOVNÍ KURZ NĚJAKÉ AKCIE?

Jedna věc mne a zdejšího hrdinu spojuje. Docela mne to rozesmálo, když jsem to četla. On totiž pravidelně a s nadšením četl časopis, který ale nikdy nevytáhl na veřejnosti a styděl se ho kupovat. A tahle podobně je to i se mnou. Já už vím, že tohle bude další úkol, který vyzkouším dle této knihy.

TEN KDO SE PODROBUJE PRAVIDLŮM, ODMÍTÁ PŘEMÝŠLET.

Kniha mne zase posunula dál, ukázala mi nové možnosti a krásy světa.
Podnikla jsem další dlouhou a nezapomenutelnou cestu domého nitra, kterou si ráda zopakuji častěji.
Nad knihou stále přemýším. A pokud přemýšlím nad touto knihou, tak přemýšlím nad životem, svobodou, sebevědomím,... a především štěstím a naplněním.

TY VAŠE SLAVNÉ TEORIE JSOU DOKONALÉ, ÚČINNÉ, DOKONCE GENIÁLNÍ, ALE ZAPOMÍNÁTE NA JEDNU VĚC, JEDNU JEDINOU VĚC, KTERÁ JE OVŠEM ZÁSADNÍ: ZAPOMÍNÁTE MILOVAT.

Den, kdy jsem se naučil žít - Laurent Gounelle

21. října 2015 v 17:22 | Anna 13
Den, kdy jsem se naučil žít

Originální název: Le jour ou jai appris a vivre
Žánr: Román
Rok vydání: 2015
Počet stran: 248
Nakladatelství: Rybka Publishers
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Představte si, že se jednoho obyčejného nedělního odpoledne procházíte po nábřeží v sanfranciském přístavu, celkem nezůčastněně pozorujete dění kolem, když v tom vás chytne za ruku mladá cikánka a nabídne se, že vám z dlaně přečte budoucnost. Nebráníte se a pro pobavení a snad trochu i ze zvědavosti nabídku přijmete. Cikánka si vaši dlaň zkoumavě prohlíží, po chvíli však její tvář zbledne a v jejích očích se zračí nepředstírané zděšení. Zlověstná věštba, kterou posléze vysloví, vás nenechá chladným, a třebaže jste racionálně založený člověk a na věštecké předpovědi nevěříte, od tohoto okamžiku už nemůžete žít poklidným, stereotypním způsobem jako doposud a váš život se převrátí vzhůru nohama. Co když cikánka nelhala, co když na jejích slovech něco je? A proč vzápětí po vyslovení věštby zmizela, aniž vás požádala o peníze? Od té chvíle se pro vás všechno změní, vše, co jste dosud považovali za důležité, po čem jste se pídili, oč jste usilovali a čemu jste věřili, vám najednou připadá pošetilé a nicotné. Tváří v tvář konečnosti života si uvědomíte, že musíte celu svou existenci od základů proměnit. Musíte se naučit skutečně žít.


Můj názor: Na knihu jsem se strašně moc těšila. Velmi jsem si oblíbila duchovní nauky a zvlášť knihu Muž, který chtěl být šťastný od tohoto autora. Nicméně mne tato kniha trošililinku zklamala... :(

NÁŠ ŽIVOT ZAČÍNÁ TEPRVE V DEN, KDY SI UVĚDOMÍME, ŽE JEDNOU ZEMŘEME, A PLNĚ TO PŘIJMEME.

Čekala jsem, že mi dá kniha víc. Že z ní budu opět nadšená, že budu přemýšlet o životě a o jeho smyslu stejně jako u té první knihy, ale nedočkala jsem se. V knize je jedna postava: tetička Margie, kterou jsem si dost oblíbila. Ona tam má ty duchovní pasáže, které tolik miluji. Ta tu knihu zachraňovala. Samozřejmě kniha je krásná, ale hodně věcí mi tam vadí. Jsou tam zbytečné pasáže o tenisu, které se tam vůbec nehodí a šílený bloger, který mne dost nudil. Přeci jenom si z knihy odnesete hodně, to mi zas můžete věřit. Kniha vás VNITŘNĚ obohatí a vy se zamyslíte. Ale čekala jsem od ní o dost více...
Moc se mi například líbí, že si uvědomíte běžné maličkosti všedního dne, které mi už od teď budou dělat radost i když jsem si je předtím neuvědomovala... Kniha vám rozhodně prosvítí dny...

SPOLEČNOST NÁM BRÁNÍ, ABYCHOM BYLI SPOKOJENÍ S TÍM CO MÁME A KÝM JSME. POŘÁD NÁM NAMLOUVÁ, ŽE NEJSME ÚPLNÍ.

Knihu doporučuji, ale na mé poličce knih se neobjeví...
Muž, který chtěl být šťastný ve mne vyvolal skutečné štěstí...

Prostor lásky - Vladimír Megre

5. září 2015 v 10:44 | Anna 13
Prostor lásky

Žánr: Duchovní nauka
Rok vydání: 2002
Počet stran: 184
Nakladatelství: Valentýna Lymarenko-Novodarská - Zvonící cedry
Vazba knihy: Brožovaná

-----------Zvonící cedry Ruska, 3. díl (celkem 10 knih)-----------


Anotace: Třetí kniha nás opět přenáší do tajgy. Autor poprvé navštíví svého malého synka - společné dítě s Anastasií. Mladá poustevnice na vlastním příkladu ukazuje geniální přístup k výchově dětí a vysvětluje roli rodičů v tomto procesu. Najdeme zde také informace o unikátní škole akademika Ščetinina, v níž žáci během jednoho roku jsou schopni probrat program celé střední školy, hledají spojitost mezi vědami a vytváří své vlastní vzdělávací programy.

Můj názor: Tohle byla rozhodně nejdůležitější kniha mého života. Díky ní vím, jak být šťastná, jak vychovat své budoucí děti a jak žít. Přehodnotila jsem veškeré své názory a strašně moc pochopila a poznala. Jsem vděčná své mamince, která mi knihu dala do rukou. A já jsem díky ni mohla poznat příběh, který jednoduše a přirozeně vplul do mé duše a některé myšlenky a úvahy z knihy tam už dokonce dávno byly, nabraly jenom na síle.

TEĎ, DNES, NIKOLIV ZÍTRA AŤ JE KAŽDÝ ČLOVĚK ŠŤASTNÝ.

Z knihy pochopíte, že jsme strašně hloupí, nepřirození. Naprogramovaní. Pokud si myslíte, že jsme šli a pořád jdeme cestou vzestupu, tak se strašně mýlíte. Lidstvo upadá. Kde jsou naše city, emoce? Naše touhy, přání, sny? Známe sami sebe? Cítíme svou duši? Víme o ní?

POUZE SRDCEM LZE POCÍTIT, POUZE SRDCE JE SCHOPNO POCHOPIT.

Věřím v Anastasii. Ona existuje. Od první chvíle ji považuji za člověka. Ona je žena, člověk, jak sama pořád opakuje. Je taková, jací jsme byli kdysi dávno my. Je taková, jací pořád v hloubi našich duší a srdcí jsme.
Nazýváte ji bohyní, poustevnicí, mimozemšťankou, čarodějnicí. Vy si totiž nechcete připustit, že jste takoví také. Že by jste takoví mohli být. A že je to normální. To co jsme teď my, to co teď děláme a jak se chováme není lidské... Přečtěte si knihu, snad pochopíte...

PROSÍM VÁS LIDÉ, NEČTĚTE TATO SLOVA SPĚŠNĚ, UVĚDOMTE SI JE.

Toužím, dychtím. Tolik sním po tom vést takovýto šťastný bezstarostný život. Být zdravá, šťastná, porodit své dítě bez bolestí v přírodě: v Prostoru lásky, vychovat jej a v podstatě nevychovat, nechat své dítě svěřit do spárů orla, aby se vzneslo nad svou zemi.

Nikdy to nebude možné!
Nebo bude?

ANASTASIA PŘISTUPUJE K NOVOROZENÉMU DÍTĚTI JAKO K BOHU NEBO ČISTÉMU ANDĚLOVI.

Zvonící cedry - Vladimír Megre

2. září 2015 v 16:24 | Anna 13
Zvonící cedry

Žánr: Duchovní nauka
Rok vydání: 2001
Počet stran: 223
Nakladatelství: Valentýna Lymarenko-Novodarská - Zvonící cedry
Vazba knihy: Brožovaná

-----------Série: Zvonící cedry Ruska, 2. díl (celkem 10 knih)-----------


Anotace: Autor popisuje události, které se odehrály po jeho návratu z tajgy. Nechybí zde ani Anastasiina vyprávění o léčení a příčinách lidských neduhů. Mimo jiné V. Megre zveřejňuje informaci o unikátních svatyních, jež mají větší energetickou sílu než egyptské pyramidy.

Můj názor: Kdo četl mou první recenzi k této knižní sérii, tak ví, jak jsem byla z Anastasie i jejího života nadšená a jak jsem tuto knihu vyzdvihovala do oblak...
Druhá kniha byla o trochu horší a nudnější... :(

HLUPÁK JE TEN, KDO JE SCHOPNÝ PŘIJÍMAT LICHOTKY JAKO PRAVDU.

Kniha vypráví příběh Vladimíra, který se vrátil z tajgy, kde potkal nádhernou Anastasii se kterou si povídal o životě a štěstí a počal s ní dítě. V knize najdete ještě nějaké rozhovory s Anastasií, které nebyly v první knize, ale především se v ní píše, co dělal Vladimír, když se vrátil. Prostředek knihy je spíše o jeho práci a podnikání a to je právě ta nuda. Možná to někoho bude opravdu zajímat, ale mě to nic moc nedalo. Ke konci se to začalo zase lepšit...

I KDYŽ ZPŮSOB JEJÍHO ŽIVOTA JE TROCHU NEOBVYKLÝ, STEJNĚ JAKO OSTATNÍ SE MŮŽE RADOVAT, RMOUTIT SE, MILOVAT A CHCE BÝT MILOVÁNA.

Kniha je přesto velmi krásná, ale ta první byla lepší. Doporučuji ji, ale dočíst. Také jsem chtěla knihu odložit, ale pak jsem to nakonec dočetla a koncem byla nadšená. Vydržte a uvidíte... :)
Je škoda, že v této knize vystupuje Anastasia méně, protože ji mám strašně moc ráda a je mou inspirací...

LOUDÁNÍ NÁS K PRAVDĚ NEDOVEDE.

Strašně se těším na třetí díl, který má být hlavně o mateřské lásce a dětech. Už teď vím, že budu inspirována, fascinována a překvapena. Jako vždy u této série knih, které vypráví o překrásné a moudré Anastasii...

KOLIKPAK JEŠTĚ JE ZAPOMENUTÝCH SVATYNÍ VE TVÝCH DALŠÍCH MĚSTECH, RUSKO?

Alchymista - Paulo Coelho

16. srpna 2015 v 21:34 | Anna 13
Alchymista

Originální název: O Alquimista
Žánr: Román
Rok vydání: 2005
Počet stran: 162
Nakladatelsví: Argo
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou přetvořit samu svou osobnost. Paulu Coelhovi se podařilo napsat dějově poutavý, průzračný i sugestivně symbolický příběh, který lidem připomíná, že jejich život má individuální smysl i univerzální platnost a že jej mohou vzít sami do svých rukou.

Můj názor: Máme doma dva výtisky této knížky. Ani nevím proč. Moje maminka tuto knihu vyzdvihuje do oblak. Paula Coelha čte strašně moc ráda a má od něj i další romány. A tak jsem už poněkolikáté podlehla a knihu jsem si vypůjčila na letní pobyt k babičce. Na zahradní houpačce jsem ji přečetla za jeden den. A byl to nádherný den, protože jsem ho strávila v afrických pouštích s milým pastýřem Santiagem...

KAŽDÝ ČLOVĚK MÁ POKLAD, KTERÝ NA NĚJ ČEKÁ.

Byla jsem v podstatě v pohádce. Příběh je velmi hezky psaný. Je to takový pohádkový příběh, z kterého pocházejí moudra, které nám pomáhají v našem životě. Strašně se mi to líbilo. Je to jednoduché, moudré, aktuální a dobrodružné. Co víc k tomu dodat?

ČLOVĚK MILUJE, PROTOŽE MILUJE. NENÍ K TOMU ŽÁDNÝ DŮVOD.

Co se mi na knize nelíbí je rozhodně obálka tohohle vydání. Je tak strašně barevná a dětská. Vím, že Alchymista byl vydán mnohokrát s mnohem hezčími obálkami. Tahle se prostě podle mého názoru nepovedla.

KDYŽ NĚCO OPRAVDU CHCEŠ, CELÝ VESMÍR SE SPOJÍ, ABYS TO MOHL USKUTEČNIT.

Příběh lidi navádí nebo jim vlastně ukazuje, že nejdůležitější v životě je štěstí. Proto by měl každý jít za svými sny i když jsou sebehloupější nebo nereálnější a nevzdávat se jich. Také, že pravá láska nám je dovolí uskutečnit. Protože ta překoná mnoho. A že i když toho máme hodně, můžeme chtít více. Nebo se o to snažit. Tak to je a vždy bylo. To vám ukazuje Alchymista...

NIC SE NA TOMTO SVĚTĚ NEDĚJE NÁHODOU.

Tak běžte za svým Osobním příběhem... Naplňte ho...

ŽIVOT JE ZAJÍMAVÝ PRO MOŽNOST USKUTEČNIT NĚJAKÝ SEN.

Anastasia - Vladimír Megre

12. srpna 2015 v 16:39 | Anna 13
Výsledek obrázku pro anastasia kniha

Žánr: Duchovní nauka
Rok vydání: 2000
Počet stran: 165
Nakladatelství: Valentýna Lymarenko-Novodarská - Zvonící cedry
Vazba knihy: Paperback

-----------Série: Zvonící cedry Ruska, 1. díl (celkem 10 knih)-----------


Anotace: Mladá poustevnice Anastasia odpovídá na řadu otázek týkajících se zdravého způsobu života, šťastného vztahu mezi mužem a ženou, početí a výchovy dětí. Zároveň poskytuje užitečné rady v oblasti záhrádkaření a ekologie, které jsou geniální svou jednoduchostí.

Můj názor: Zamilovala jsem si knihy, které mi pomáhají na cestě mým životem. Které mi ukazují svět takový jaký byl, je, bude a měl by být. Knihy, které mi pomáhají najít sebe samu a leccos si uvědomit. Jsou to duchovní nauky. A jsou nádherné. Zvlášť tato kniha. Tuto sérii musím přečíst celou. Nebo spíš chci. Toužím po ní...

EXISTUJI PRO TY, PRO KTERÉ EXISTUJI.

Žena Anastasia je neskutečná bytost. Mám pocit, jako bych dnes celý den, který jsem strávila četbou této knihy byla v pohádce. Protože ve světě ve kterém ona žije je svět dočista pohádkový. Jasný a šťastný. Představme si, že bychom takto žili všichni. Představte si sami sebe ve světě Anastasie. Šlo by to vůbec? Byli by jsme něčeho takového schopni? Mám pocit, že jsme už zkažení...

CHCI, ABY VŠEM BYLO DOBŘE.

O této knize se toho moc napsat nedá. Při čtení budete hlavně velmi přemýšlet a cítit. Věřte mi, že vaše pocity a emoce budou uspokojené. Alespoň při čtení. Po četbě už je to horší. Alespoň já jsem po dočtení silně toužila po takovém světě, po poznání této ženy, ale moc dobře jsem věděla, že bych toho nebyla schopna. Málo kdo by toho byl schopný. Jsme natolik zhýčkaní, že by nám tento svět nestačil. Mám pocit, že bysme v něm nepobyli ani týden. Ale nechci tu mluvit za všechny. Možná jsou to opět jen předsudky, které si tu namlouvám. Třeba bych to zvládla. Ono se to zdá jednoduché...

JENOM UVĚŘ. UVĚŘ V SEBE. UVĚŘ VE MĚ.

V Anastasii věřím. Budu si jí teď často představovat. Je to ta nejkrásnější pohádková bytost, jakou znám. Chtěla bych ji vidět a slyšet. Chtěla bych ji poznat. Večer si budu představovat, jak usíná v bohaté tajze se svým synem stuleni u medvědice.
Knihu si ještě mnohokrát přečtu, protože mne dobíjí.

VE VESMÍRU NENÍ NIKDO A NIC, CO BY BYLO SILNĚJŠÍ NEŽ ČLOVĚK, KROMĚ BOHA.

Muž, který chtěl být šťastný - Laurent Gounelle

22. července 2015 v 20:23 | Anna 13
Muž, který chtěl být šťastný

Originální název: Homme qui voulait etre heureux
Žánr: Duchovní nauka
Rok vydání: 2008
Počet stran: 148
Nakladatelství: Rybka Publishers
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Jen si představte... Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat.
Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není... šťastný.
Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit - dobrodružství objevování sebe sama. Zážitky, které vám zprostředkuje, radikálně změní váš život a stanou se klíčem k životu, o kterém jste vždy snili.
Muž, který chtěl být šťastný je poutavý příběh, který čtenáři otevírá celý svět nových možností.
Tato knížka, která vyšla letos v únoru ve Francii a od té doby se zařadila mezi nejvyhledávanější knihy s duchovní a psychologickou tematikou, nám ukazuje, jak se osvobodit od věcí, které nám brání v tom, abychom byli skutečně šťastní.

Můj názor: Jsem jiná. Jsem změněná...

POKUD NĚKOHO MILUJETE, JEN KDYŽ SE CHOVÁ V SOULADU S VAŠIMI IDEÁLY, PAK TO NENÍ LÁSKA...

Zalovila jsem v maminčině knihovničce. Zalíbil se mi název knihy i příjemná obálka. Nevěděla jsem o ní nic. Jen, že z ní byla maminka naprosto unešená. A já jsem po dočtení této úžasné knihy změnila v podstatě svůj celý názor na život. Názor na víru, názor na zdraví. Jsem teď naprosto přesvědčena o existenci duše. Dříve jsem si ji také uvědomovala, ale teď už si jsem jistá...

I KDYŽ JSTE V PRÁCI TEN POSLEDNÍ PODŘÍZENÝ, POŘÁD ZŮSTÁVÁTE ŘEDITELEM VLASTNÍHO ŽIVOTA.

Už vím jak si začít věřit a získat sebevědomí. Je mi mnohem líp. Už se tu necítím tak ztracená a věřím, že všechno co mne čeká zvládnu. Bude to chvíli trvat, ale už vím na jakou cestu se vydat. Jsem nadšená ze života. Chci být šťastná. Teď jsem, ale co bude za rok? Možná už budu sebevědomější a zajímavější.

ZE SVÝCH MYŠLENEK STAVÍME SVŮJ SVĚT.

Muž, kterého jsem v knize potkala je opravdu ten, který mne OVLIVNIL. Kterého obdivuji a kterého bych si strašně přála potkat. Je to balijský léčitel Samtyang. Tak strašně bych si přála sedět s ním v té zahradě. On by mi vyprávěl o smyslu žití, o poznání sama sebe nebo o duchovním štěstí. Ale to bych mu musela rozumět...

JSTE NEŠŤASTNÝ ČLOVĚK.

Kniha se stala mým osobním rádcem na štěstí. Poznala jsem sebe samu. Jsem ráda, že máme knihu doma a že jí mohu kdykoliv otevřít a dodat si slovy mého oblíbeného léčitele odvahu a sílu. Vím, že si ji brzy zase přečtu. Vyhledám další knihy autora, protože je to mistr. Tak nádherná slova volí a vytváří z nich věty, souvětí,... příběhy...

KDYŽ BUDETE LIDEM ŘÍKAT JEN TO, CO CHTĚJÍ SLYŠET, TAK JIM NIKDY NEPOMŮŽETE DOSTAT SE DOPŘEDU.

Chci navštívit Bali. Četla jsem o ní už dvakrát a fascinuje mne. Fascinují mě ti lidé, ten klid, to štěstí. Tuhle knihu si musíte přečíst. Ať už čtete cokoliv. Jakýkoliv žánr. Tohle je v podstatě povinnost. Najdete sami sebe, budete šťastnější a hlavně si uvědomíte...
Přečtěte ji i kdyby to měla být jediná kniha, která se Vám dostane do rukou. První a poslední kniha, kterou kdy přečtete. A kdo ví, jestli poslední...

JSEM ŠŤASTNÁ!
 
 

Reklama